धरहरामा रोकिएको टावर निर्माणको काम सुरु गर्ने तयारी, १० औं तलाको काम सकियो

 असार ३०, २०७७ मंगलबार ९:११:२ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – धरहरामा रोकिएको टावर निर्माणको काम दुई÷तीन दिनमा सुरु हुने भएको छ । लकडाउनका बेला धरहरामा टावरबाहेक अरु काम हुँदै आएकोमा झण्डै साढे तीन महिनापछि टावरको काम सुरु हुने भएको हो ।

टावर निर्माणको काम गर्ने कामदारलाई अहिले क्वरेण्टीनमा राखिएको धरहराको पुनर्निर्माण हेर्दै आएका राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरणका सम्पदा विज्ञ राजुमान मानन्धरले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार लकडाउनका बेला घर गएका १ सय १० जना कामदार अहिले काठमाण्डौ आएका छन् ।

उनीहरुको आज पीसीआर परीक्षण गर्ने तयारी छ । उनीहरुको कोरोना परीक्षण रिपोर्ट नेगेटिभ आएपछि मात्रै धरहराको ११ तलाको काम सुरु हुनेछ । धरहराको दशौं तलाको काम भने यसअघि नै सकिएको छ । राष्ट्रिय पुनःनिर्माण प्राधिकरणका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत सुशील ज्ञवालीले धरहराको ३९ प्रतिशत काम सम्पन्न भएको बताउनुभयो ।

दशौँ तलाको काम सकिएको धरहरामा अहिले पार्किङस्थलको काम भइरहेको र दैनिक ४० जना कामदारले काम गरिरहेका छन् । धरहरामा अवलोकन कक्षका साथै म्युजियम, वाटर फाउन्टेन, बगैँचा, रेष्टुरेन्ट, अत्याधुनिक पार्किङको व्यवस्था गरिनेछ । प्रतिनिधिसभा, विकास तथा प्रविधि समिति सभापति सहितको टोलीले हिजो धरहरा सहित रानीपोखरी र काष्ठमण्डप पुनःनिर्माणको स्थलगत अवलोकन समेत गरेको छ ।

समितिका सभापति कल्याणीकुमारी खड्का सहितको टोलीले तीनवटै सम्पदाको स्थलगत अवलोकन गरी सन्तोषजनक रुपमा काम भइरहेको प्रतिक्रिया दिएको छ । अवलोकनपछि राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरण सभाहलमा समिति सदस्यहरुले प्रवलीकरण भइरहेको मुख्य प्रशासनिक भवन सिंहदरबारको पछिल्लो अवस्थाबारे पनि जानकारी लिनुभएको थियो ।

प्राधिकरणका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत ज्ञवालीले स्वास्थ्य सुरक्षाका सबै मापदण्डहरु अवलम्बन गर्दै धरहरा, रानीपोखरी, सिंहदरबार लगायतमा पुनर्निर्माणका कार्यहरु अघि बढाएको बताउनुभयो । यसअघि संघीय संसदको प्रतिनिधिसभा अन्तर्राष्ट्रिय सम्बन्ध समितिको उपसमितिले पनि धरहरा र रानीपोखरीको अवलोकन गरेको थियो ।

अन्तिम अपडेट: साउन १, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया