लामाे दुरीका यातायात असाेज १ गतेदेखि नै सञ्चालन गर्न पाइने, भाडा ५० प्रतिशत बढी

 भदौ ३०, २०७७ मंगलबार १८:३६:४५ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डौ – सरकारले असोज १ गतेदेखि लामो दुरीका सार्वजनिक यातायात खुला गर्ने निर्णय गरेको छ ।

सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले असोज १ गतेदेखि लामो दुरीका सार्वजनिक गाडी चलाउने निर्णय गरेको हो । तर गाडी चलाउँदा सरकारले तोेकेको स्वास्थ्य मापदण्ड भने अनिवार्य रुपमा पालना गर्नुपर्ने मन्त्रिपरिषद्को निर्णय सुनाउँदै परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवालीले जानकारी दिनुभयो ।

लामो दुरीका सार्वजनिक गाडी चलाउँदा चालक र सहचालकले पनि अनिवार्य मास्क लगाउनुपर्नेछ । यस्तै भौतिक दुरी कायम गरी सिट क्षमताको ५० प्रतिशत मात्रै यात्रु राख्न पाइने छ । यसो गर्दा सरकारले तोकेको भाडामा अधिकतम ५० प्रतिशत बढीसम्म लिन पाउने उहाँले बताउनुभयो ।  

यसैबीच सरकारले बढी जमघट हुने सार्वजनिक स्थल, धार्मिक स्थल, मनाेरञ्जन स्थल र खेलकुद मैदान तत्काल नखुल्ने जनाएकाे छ ।

अन्तिम अपडेट: असोज ५, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया