श्रम बजारमा बिक्ने शिक्षामा जोड दिनुपर्छ : मुख्यमन्त्री पाैडेल

 फागुन १३, २०७७ बिहिबार २०:१७:५१ | हरि हुमागाईं
unn.prixa.net

फाइल फाेटाे

मकवानपुर – वाग्मती प्रदेशका मुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेलले हरेक पालिकामा कम्तीमा एउटा प्राविधिक शिक्षालय सञ्चालन गरिने बताउनुभएकाे छ ।

हेटौँडामा भूकम्पका कारण पूर्णरूपमा क्षति भइ पुनर्निर्माण हुन लागेको महेन्द्र माध्यमिक विद्यालय पदम पोखरीको २१ कोठे भवन शिलान्यास गर्दै मुख्यमन्त्री पौडेलले श्रम बजारमा बिक्ने खालको शिक्षामा जोड दिन सके विद्यालयलाई बेरोजगार उत्पादन गर्ने थलोको रूपमा नभइ दक्ष जनशक्ति उत्पादन गर्ने थलोको रूपमा बुझाउन सकिने धारणा राख्नुभयो । 

विद्यालयले ज्ञानसँगै सीपसमेत दिन सक्नुपर्ने उहाँको भनाइ छ । पौडेलले प्राविधिक शिक्षामा पनि फरकपन दिन सक्नुपर्ने मुख्यमन्त्री पाैडेलले बताउनुभयो । प्राविधिक शिक्षाको नाममा जहाँ पनि एउटै विषय पढाउने भन्दा पनि ठाउँ विशेषका आधारमा आवश्यक पर्ने शिक्षालाई प्राथमिकता दिनुपर्ने बताउनुभयो । प्राविधिक शिक्षामा जोड दिने विद्यालयलाई प्रदेश सरकारले सहयोग गर्ने पौडेलको भनाइ छ । 

कार्यक्रममा वाग्मती प्रदेशका प्रदेश सभा सदस्य जुनेली श्रेष्ठले पदम पोखरी क्षेत्रको विकासमा प्रदेश सरकार र मुख्यमन्त्री पौडेलले खेलेको भूमिका उल्लेखनीय रहेको दाबी गर्नुभयाे । 

पुनर्निर्माण प्राधिकरण जिल्ला कार्यान्वयन इकाइ शिक्षाका प्रमुख बद्रीबहादुर पाठकले जापान सरकारको ऋण सहयोगमा मकवानपुरमा ४१ विद्यालय भवन पुनर्निर्माण भइरहेको बताउँदै अधिकांश भवनको पुनर्निर्माण कार्य सम्पन्न भइसकेको जानकारी दिनुभयो । उहाँले बिहीवारदेखि निर्माण प्रारम्भ भएको २१ कोठे भवन करबाहेक पाँच करोड ३५ लाख रुपैयाँमा सम्पन्न हुने गरी निर्माण कम्पनी शर्मा जेभीसँग सम्झौता गरिएको बताउनुभयो । सम्झौताअनुसार याे भवन २०२२ को अगस्ट ५ सम्ममा निर्माण गरिसक्नुपर्नेछ । 

अन्तिम अपडेट: फागुन १४, २०७७

हरि हुमागाईं

मकवानपुरका उज्यालो सहकर्मी हरि हुमागाईं नेपाल पत्रकार महासंघको जिल्ला अध्यक्ष समेत हुनुहुन्छ । 

तपाईको प्रतिक्रिया